Komisyonun 15 Temmuz 2011 tarih ve 771 sayılı Kararı ile Rusya, Beyaz Rusya ve Kazakistan (halen Avrasya Ekonomik Birliği) arasındaki Gümrük Birliği çerçevesinde kabul edilen hızlı hızlı demir yolu taşımacılığının güvenliği ile ilgili Teknik Düzenleme CU TR 002/2011 Gümrük Birliği 15 Temmuz 2014’te yürürlüğe girdi.

Kapsam ve ilgili ürünler

Gümrük Birliği (şu anda Avrasya Ekonomik Birliği) ‘nin bu teknik düzenlemesi, aşağıdakileri içeren hızlı demir yolu taşımacılığı için geçerlidir:

  1. A) Gümrük Birliği topraklarında (Halen Avrasya Ekonomik Birliği) 1520 mm genişliğindeki demiryollarında kullanılmak üzere son zamanlarda geliştirilen (veya modernize edilmiş) yüksek hızlı demiryolu taşımacılığı ve parçalarını 200 km / saat.
  2. B) Hızlı demiryolu taşımacılığının altyapısı (demiryolu hatları, demiryolu gç temini, otomatik ve uzaktan kumandalı demiryolları, elektrik iletişimi, istasyonların inşaatı ve kurulumları)

Teknik Yönetmelik CU TR 002/2011’e tabi ürün / teçhizatın ayrıntılı listesi Teknik Yönetmelik Ek 1’de belirtilmiştir.

Yüksek hızlı demiryolu taşımacılığını ve parçalarını piyasaya sürmeden önce, üretici / temsilci:

  • Teknik Düzenleme CU TR 002/2011’in temel sağlık ve güvenlik gerekliliklerine uymak
  • uygunluk değerlendirme prosedürlerini uygulayabilir
  • bir sertifika / uygunluk beyanı edinin ve bunların ürünlere dahil edildiğinden emin olun
  • ürünlerin EAC işaretini taşıdığından emin olun

Pratikte, gümrükten çekilme sonrasında Gümrük Birliği pazarlarına (satış noktaları ve devreye alma bölgeleri) giden ürünler, belgelerin orijinal / onaylı kopyalarını / uygunluk beyanlarını içermelidir.

EAC Belgesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen Belgelendirme Departmanımızla iletişime geçiniz.
0212 555 00 07 – 0543 310 42 26 –  nurgul@sosyalsirket.com.tr