UkrSEPRO Yangın belgesi veya Ukrayna Yangın sertifikası – bu belge ürünlerin Ukrayna yangın normlarına uygunluğunu kanıtlamaktadır. Yangın normlarına uygunluk belgelendirmek Ürün ve hizmetlerin Ukrayna’ya uygunluğunu sağlamak için uygunluğunu kanıtlamak için tıklayınız. İç İşleri Bakanlığı’na bağlı MNS kuruluşu Yangın birimleri tarafından verilmektedir. Yangın sertifika merkezleri mutlak MNS kuruluşu tarafında akredite (yetkilendirilmiş) edilmişlerdir. Yangın belgesi Belirli ürünler için alınması zorunludur, ama istek üzerine de sunulmaktadır.

Ukrayna Yangın Belgesi süreleri ve türleri

UkrSEPRO belgesi gibi 3 tipe ayrılmaktadır.

Tek seferlik, proje ve parti bazında Ukrayna Yangın belgesi – belirli proje. Bazen ihraç edilen ürünler, tek partili veya kontrat bazındaki ürünler için. Senaryo üreticinin veya satıcının kendi adına göre alabildiği gibi, aynı zamanda Ukrayna’da da alıcıya sözleşmesini veya faturaları ibraz ederek kendi adına sağlayabilir. Böyle Yangın belgelerini sadece Belgede adı geçen firmalar kullanabilmektedir. Sadece belirli proje için gönderilen ürünlerin geçerliliği ve projesi bitimiyle geçerliği bitmektedir. Tek seferlik, parti bazındaki Yangın belgeleri de gerçekleştirildiğinde ihracattan sonra geçecek bir şey kaybetmektedir.

1 yıllık seri üretim. Ukrayna Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri. 1 yıllık zorunlu Yangın karnesi firma adına verilen ve sertifikanın geçerliliği için kullanılan bir ülkedir.

3 yıllık seri üretim Ukrayna Yangın belgesi- 3 yıllık seri üretim Yangın belgelendirmede de Ukrayna’da da belirli alıcının bulunması zorunlu değildir. Yangın emniyeti firma adına verilmiş ve sertifikalı. 3 yıllık geçerlilik süresi boyunca Ukrayna’da her türlü alıcıya ve tümöronlara satılmaya ve verilir. 3 yıllık üretim için üretilir. Belirli ürünlerin 3 yıllık Yangın belgelendirmesinde her yıl üretim yeri denetimi uygulanmaktadır.

EAC Belgesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen Belgelendirme Departmanımızla iletişime geçiniz.
0212 555 00 07 – 0543 310 42 26 –  nurgul@sosyalsirket.com.tr